Вітаю Вас, Гість

     Наш навчальний заклад був збудований у старовинному парку на базі декількох будівель, що були володіннями князя Романа-Даміана Владиславовича Сангушка. Окрасою цих володінь був літній дворик, багатий на зелені насадження. Саме дуб став основою озеленення резиденції шляхетних князів Сангушків, адже дивлячись на його богатирську поставу, на кучеряву пишну крону, не старість впадає у вічі, а краса і сила. Хочеться вірити, що коли важко ставало князю Сангушку, коли приймав важливі рішення щодо економічного зростання своїх володінь, він поспішав під тінисті віти велетенського дуба і ніби нові сили вливалися в нього.

    Володарями літнього дворика були князь Роман-Даміан Сангушко та його дружина княгиня Кароліна Тун Гогенштайн. Князь Р.В. Сангушко понад чверть століття був почесним суддею, гласним земства, кореспондентом наукових установ. Він займався благодійницькою діяльністю: аби не залишити робочих без заробітку, його заводи і фабрики працювали і тоді, коли їх робота була збитковою для князя. Він давав кошти на будівництво і ремонт костьолів в Острозі, Києві, Бердичеві, Рівному, Фастові, на управління римо-католицької семінарії у Житомирі.

     У 1908 р. у приміщеннях, що збереглися на території ліцею-інтернату, розпочалося навчання юнаків, які стали слухачами вперше відкритої в м. Славуті чоловічої гімназії. А через 2 роки, в 1910 р. князь Р. Сангушко заснував на місці чоловічої гімназії комерційне училище, яке проіснувало до 1914 р.

     У 1918 р. філія Єврейської соціалістичної партії в м. Славута ініціювала відкриття єврейської школи. З квітня 1920 р. до назви школи додалося слово «трудова» з семирічним терміном навчання. З 1929 по 1932 рік в школі навчався Герой Радянського Союзу Лазар Паперник. В українській професійній школі навчався Герой Радянського Союзу А.З. Одуха. Протягом 1930-1933 рр. школа була реорганізована в індустріальний технікум паперової промисловості, який функціонував на території ліцею-інтернату в приміщенні нинішнього культурно - естетичного центру.

     У 1939 р. відкривається педагогічне училище, яке проіснувало до 1956 р. Після звільнення Славути від німецької окупації в 1944 р. педучилище відновлює свою роботу. Воно здійснило 14 випусків стаціонарного навчання, було підготовлено понад 1500 вчителів початкових класів.

   У серпні 1957 р. на базі педучилища відкривається школа-інтернат. Перший випуск школи-інтернату відбувся в 1964р. 45 випусків за роки свого існування відсвяткувала школа-інтернат. Понад 3500 юнаків і дівчат отримали освіту та ази життєвої практики. Школа має своїх генералів, лікарів, директорів, викладачів вузів, шкіл. Багато випускників обрали педагогічну стежину.

   У 1993 р. на базі Славутської школи-інтернату був утворений обласний педагогічний ліцей інтернатного типу для підготовки педагогічних кадрів для міста і району. З 1995 р. педагогічний ліцей перейменовано в обласний спеціалізований ліцей-інтернат поглибленої підготовки учнів в галузі науки.

  За період з 1994 по 2016 рік наш навчальний заклад закінчили 3500 випускників. Багато випускників ліцею за ці роки повернулися до Альма-матер у якості вчителів та вихователів, продовжуючи свою творчу діяльність на педагогічній ниві.

Віртуальний тур по Славутському обласному
спеціалізованому ліцею - інтернату   

Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам