Вітаю Вас, Гість

ПІДТРИМКА БАТЬКІВ – ОДИН ІЗ ЧИННИКІВ УСПІХУ

    Емоційний батьківський захист – велика підтримка перед тестом.   Водночас справжня  підтримка повинна ґрунтуватися на підкресленні здібностей, та  позитивних сторін дитини.   Підтримувати свою дитину – означає вірити в неї. Підтримка заснована на вірі в природжену здатність особи долати життєві труднощі при підтримці тих, кого вона вважає значущими для себе може стимулювати дитину до активної навчальної діяльності. Дорослі мають нагоду продемонструвати дитині своє задоволення від її досягнень або зусиль. Інший шлях – навчити підлітка справлятися з різними завданнями, створивши у нього установку: «Ти можеш це зробити!».

Щоб продемонструвати свою  віру в дитину, батьки повинні мати мужність і бажання зробити наступне:

 1. забути про минулі невдачі своєї дитини;
 2. допомогти дитині знайти впевненість у тому, що він/вона справляться із тим чи іншим завданням;
 3. пам'ятати про минулі успіхи і повертатися до них, а не до помилок.

       Існують слова, які особливо підтримують дітей, наприклад: «Знаючи тебе, я упевнений, що ти все зробиш добре», «Ти знаєш це дуже добре» тощо.  Підтримувати можна також за допомогою дотиків, сумісних дій, тощо.  

Як допомогти дітям підготуватися до тестування

 1. Не переймайтеся про кількість балів, які дитина отримає на тестуванні, і не критикуйте дитину після іспиту. Вселяйте думку, що кількість балів не є досконалим вимірюванням її можливостей.
 2. Не підвищуйте тривожність дитини напередодні тестування – це може негативно позначитися на результаті тестування. Дитині завжди передається хвилювання батьків, і якщо дорослі у відповідальний момент можуть впоратися зі своїми емоціями, то дитина в силу вікових особливостей може емоційно «зірватися».
 3. Запевняйте дітей, хваліть їх за те, що вони роблять добре. Підвищуйте їхню впевненість у собі, тому що чим більше дитина боїться невдачі, тим більше ймовірності допущення помилок.
 4. Спостерігайте за самопочуттям дитини, ніхто, крім Вас, не зможе вчасно помітити і запобігти погіршенню стану дитини, пов'язаного з перевтомою.
 5. Контролюйте режим підготовки дитини, не допускайте перевантажень, поясніть дитині, що вона обов'язково повинна чергувати заняття з відпочинком.
 6. Забезпечте зручне місце для занять, прослідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
 7. Зверніть увагу на харчування дитини: під час інтенсивного розумового напруження необхідна поживна і різноманітна їжа і збалансований комплекс вітамінів. Такі продукти, як риба, сир, горіхи, курага і т.д. стимулюють роботу головного мозку.
 8. Допоможіть дітям розподілити теми підготовки по днях.
 9. Ознайомте дитину з методикою підготовки до іспитів. Не має сенсу зазубрювати весь фактичний матеріал, достатньо переглянути ключові моменти і вловити зміст і логіку матеріалу. Дуже корисно робити короткі схематичні виписки і таблиці, впорядковуючи досліджуваний матеріал за планом. Основні формули і визначення можна виписати на листочках і повісити над письмовим столом, над ліжком, в їдальні і т.д.
 10. Напередодні іспиту забезпечте дитині повноцінний відпочинок, вона повинна відпочити і як слід виспатися.

 

Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам