Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Жовтень » 29 » 14 жовтня ‒ День Козацтва...
18:58
14 жовтня ‒ День Козацтва...

    На 14 жовтня припадає одразу три величні свята ‒ День Козацтва, свято Покрови  Пресвятої  Богородиці та День захисника Вітчизни.

   Українське козацтво має довгу уславлену історію. Перші офіційні згадки про козаків можна знайти ще у 1492 році. Саме тоді запорожці нанесли нищівну поразку турецькій воєнно-морській галері і визволили з полону своїх побратимів. Ось з цієї розповіді і починаються літописи про мужні подвиги й легендарні походи козаків. Відомо, що свято Покрови було на Січі найвеличнішим. Козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею і захисницею, і вірили в її силу. Саме 14 жовтня (за старим календарем 1 жовтня) відбувалась Велика Рада, чи як її ще називали Козацька Рада. В цей день обирали отамана і вирішували, як жити на наступний рік. З часом свято отримало ще одну назву – Козацька Покрова. А в Україні з 1999 року 14 жовтня офіційно відзначають День козацтва.

   У цей день у Славутському ліцеї у всіх класах проведено виховні заходи: «День українського козацтва», «А ми тую козацькую славу збережемо!» , «День захисника Вітчизни, козацтва та тисячолітніх християнських традицій».

   Відкритий захід до Дня українського козацтва було проведено учнями 10-Д класу, та підготовлений тематичний стенд.

     Учні Славутського ліцею шанують героїчне минуле українського народу, пам’ятають подвиги героїв – лицарів, велич і красу козацької  звитяги, яка стала прикладом для нащадків. Ми повинні знати свою історію і пишатися нею, бо без минулого у нас немає майбутнього.

Класний керівник 10 Д: Конченко І.В.

Переглядів: 407 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам