Вітаю Вас, Гість

Головна » 2020 » Лютий » 18 » «… Бачити зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах»
11:31
«… Бачити зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах»

«… Бачити зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах»

   Душа людини, як небо… То сонячна, висока і безкрая, а то зоряна чи захмарена. А художнє слово, як зернина любові, що живить цю душу, зцілює її, окриляє і надихає, буває, розчулює до сліз чи ощасливлює, але ні в якому разі не залишає байдужою. У цьому ще раз переконалися учні 11 – А класу зі своїм учителем Ющук Л.І. та усіма присутніми гостями на презентаційному уроці української літератури під час вивчення теми «Морально-етичні проблеми повісті «Зачарована Десна» О. Довженка».

   Проходять десятиліття, змінюються покоління читачів, а повість «Зачарована Десна» залишається незабутньою. Чи не тому, що навчає свого читача «бачити зорі навіть у буденних калюжах на життєвих шляхах»? Крилатий вислів із твору, що став епіграфом уроку, допомагав досліджувати морально-етичні проблеми під час роботи з художнім текстом. 
   На основі сюжету твору учні розкривали питання про розуміння людиною краси, висловлювали власні судження за допомогою методу «Мікрофон».

   Під час «Мозкового штурму» дискусійним для одинадцятикласників стало питання про те,  кого із персонажів повісті вони хотіли б вибрати собі у друзі. Учні продемонстрували вміння аналізувати образи твору, аргументуючи власне ставлення до героїв цитатами із тексту. Юнаки і дівчатка були впевнені, що саме такими людьми, які просто живуть, не бояться мріяти і помилятися,  зачарована і Десна, і Дніпро, і наша Горинь, і вся Україна. 

   Ліцеїсти мали можливість зустрітися із героями твору, переглядаючи уривок із фільму «Зачарована Десна», і створити репортаж з місця подій. Адже багато хто з них мріє стати журналістом.

   Сторінки повісті надихнули одинадцятикласників на власну творчість. Войтюк Софія продекламувала зворушливий вірш «Спогад дитинства».

   Кузнєцова Ангеліна написала музику до улюбленої поезії Олеся Бердника «Про дитинство» і зачарувала своїм співом усіх присутніх. 

   Заєць Єлизавета і Головко Владислава створили свою відеоповість і назвали її рядками із твору «Зачарована Десна»: «Сучасне завжди на дорозі з минулого в майбутнє», з підзаголовком «Наш зачарований 11 – А».

   Інтерактивна вправа «Зоряне сяйво» допомогла кожному ліцеїсту визначити ключову духовну цінність, назвати її іменем свою зірку і запалити у небі. Щоб зоряне сяйво, що символізує духовні цінності, ніколи не згасало у людській душі. Бо тільки така людина, духовно багата, і «бачить зорі у буденних калюжах на життєвих шляхах».

Голова методичного об’єднання вчителів 
суспільно – гуманітарних наук
Гандзюк С.В.

 

 

 

Переглядів: 255 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам