Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Травень » 4 » ФІЗИКА ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ
08:44
ФІЗИКА ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ

         З 22 по 28 квітня я був учасником стажування в СЕRN (Женева, Швейцарія) по програмі «Ukrainian Teacher Programme».

          Сьогодні на експериментальному обладнанні CERN працює близько 12000 дослідників 80 національностей із 500 наукових центрів і університетів світу — це половина всіх фізиків — дослідників мікросвіту. З 2016 року Україна є асоційованим членом в CERN, що надає значно більших можливостей проводити дослідження та брати участь в наукових проектах  фізикам  із  України.

          Програма стажування організована Національним центром «Мала академія наук України» спільно з Європейською організацією ядерних досліджень СЕRN, в якій взяли участь 19 представників  з різних регіонів України: вчителі, науковці, викладачі вищої школи.

      Навчання, яке відбулось у рамках програми НЦ МАНУ,  підвищення кваліфікації працівників освітнього процесу, було досить насичене та продуктивне: лекції, екскурсії на різні типи прискорювачів, лабораторій, центрів управління та обробки інформації, захоплюючі практичні заняття із спостереження елементарних частинок.

   Мені, як вчителю, найбільше сподобався метод спостереження елементарних частинок за допомогою саморобної камери Вільсона. Ці експериментальні дослідження можна проводити під час вивчення відповідної теми на уроках фізики разом з учнями, використовуючи найпростіше обладнання у кожному навчальному закладі.

     Цікавою та пізнавальною  була і культурна програма. Особливо  цікаві  екскурсії  вулицями Женеви -  столиці світу,  до Палацу Націй  - європейської штаб-квартири ООН, де, сидячи в залі засідань, відчуваєш себе  повноцінним  членом ООН. Швейцарія  приваблює людей з усього світу економічними та науковими  можливостями, красою Женевського озера і краєвидами Монблану.

      Радий, що долучився до когорти  науковців-дослідників елементарних частинок. Вважаю, що знання, нові ідеї, які отримав на стажуванні в СЕRN (Женева, Швейцарія) по програмі «Ukrainian Teacher Programme», зможу реалізувати на практиці разом із здобувачами освіти на    уроках фізики   у Славутському обласному  спеціалізованому ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки учнів в галузі науки.

 

 

 

 

В.Л.Коваль, вчитель фізики  Славутського ліцею - інтернату

Переглядів: 502 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам