Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Листопад » 24 » Голодомор 1932-33 років - найбільша історична катастрофа України ХХ століття
09:31
Голодомор 1932-33 років - найбільша історична катастрофа України ХХ століття

   

    24 листопада 2018 р… Сумний день. Скорботний. Для історії нації — знаковий. Це День пам’яті жертв голодоморів в Україні. Його відзначають в останню суботу листопада і вшановують пам’ять жертв цієї страшної трагедії українського народу. Штучно організований і зумисне підтримуваний тоталітарним комуністичним режимом голод в Україні з метою придушення антирадянських настроїв та виступів проти колективізації на селі призвів до величезних втрат та відчутних наслідків для наступних поколінь. Внаслідок того голоду 1932–1933 років близько 3,9 мільйона людей померли (90% із них були етнічними українцями), а 0,6 мільйона через це просто не народилися.

   Визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу закріплено Законом України, ухваленим Верховною Радою у 2006 році.

     З метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років у Славутському ліцеї ІІ–ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради було проведено інформаційно–просвітницькі заходи. У шкільній бібліотеці організовано виставку фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…», проведено години пам’яті й скорботи «Голод 33–го – біль душі і пам’ять серця». Здобувачі освіти в цей день переглянули документальний фільм «Голодомор. Великий злам» із серії «Невідома Україна». Проведено класні та виховні години на теми: «І плакала свіча в скорботі», «Пам’яті людської міст», «Були колись страшні часи». Оформлено у фойє ліцею інсталяцію «Жнива скорботи».

     У цей день разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання відбудеться традиційна громадська акція «Запали свічку пам'яті». І кожен із учасників освітнього процесу як свідомий громадянин України може запалити свічку і поставити її на підвіконні, вшанувавши таким чином пам'ять мільйонів українців, які були вбиті голодом в Україні.

Творча група

МО суспільно-гуманітарних наук

Переглядів: 150 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам