Вітаю Вас, Гість

Головна » 2014 » Березень » 6 » Кобзарева струна невмируща
10:27
Кобзарева струна невмируща

Такого полум’я материнства, такого апофеозу жіночого кохання

і жіночої муки, мабуть, не знайти ні в одного з поетів світу.

М. Рильський

    «Він є символом нації, українським Мойсеєм, нашим минулим, сьогоденням і майбутнім. Його ім’я відоме у всім світі, його вірші знані на всіх континентах. Він і досі живе в Україні, а Україна перебуває у нім», - такими словами розпочала творчу годину вихователь 35 групи Тарасюк Світлана Володимирівна.

    У переддень 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка кожен учень 35 групи намагався внести свою часточку любові та поваги  на вшанування цієї знаменної дати. Так, ми можемо погодитиь із тим, що скільки  не читай твори Великого Кобзаря, знову й знову затягує і тільки дивуєшся, наскільки все актуально. А ці слова здаються криком душі нашої України. Його невмируще:

І на оновленій землі

Врага не буде супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на Землі.

    «Кобзарева струна невмируща» - невмируша душа національного поета, художника, фольклориста, пророка, бунтівника,  генія українського слова, батька духовної нації... Як струни кобзи трагічно звучать, так і серце Шевченка трепетно вболіває за долю жінки, матері...

    Учні 35 групи вдало розкрили тему жіночої долі у роки кріпацтва, декламуючи поезії Шевченка «Якби ви знали паничі...» (Веремійчук Д.), «Сестрі» (Бойчак Р.), «Лілея» (Гуменюк А.). Кобзар зібрав воєдино у своєму зболеному серці страждання поневолених жінок усіх епох і схвильовано розповів про них  цілому світові.

    На творчій годині було розіграно уривки із поеми «Катерина»,  балади «Тополя», учасники яких (Дубова М., Мазур М., Рудюк Л., Семенюк А., Цикалюк І., Рожньова С., Перчеклій І., Мухарська А.,  Романюк Т.) передали усім присутнім біль та горе дівчат і жінок – долі Катерини, Мар’яни. Трагічна, страшна доля була в української жінки...

    Показавши страждання безправної, хоч i прекрасної ("нiчого кращого немає, як тая мати молодая") жiнки-матерi, учні 35 групи словами поета щиро закликають: "Давайте ж щось зробимо, щоб не каралася так гiрко людина, мати, вiд якої - все найпрекраснiше на землi! Порвiмо кайдани!"

    На завершення творчої години учні презентували свій творчих проект «Вишиваємо «Заповіт» Шевченка разом!» (Мухарська А., Броневицька Я., Кривинчук А., Федорчук Р.). Створюючи даний проект, усі учні ще раз пригадали пророчі слова Великого Кобзаря та його невичерпну любов до України, до матері, до української культури.

    Учасники творчої години «Кобзарева струна невмируща» впевнені, що Шевченкові пророчі слова не залишають байдужими кожного, допомагають у важку хвилину і будуть прикладом у всі покоління й віки.Переглядів: 497 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам