Вітаю Вас, Гість

Головна » 2020 » Лютий » 22 » Міжнародний день рідної мови
07:10
Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови


   «Найбільше й найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, у яку народ складає і своє давнє життя, і сподівання, розум, досвід», -  писав Панас Мирний.
   З нагоди відзначення Міжнародного дня рідної мови у Славутському ліцеї  ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради організовано і проведено ряд заходів, що ще раз підтвердили:  мову не просто треба знати, але ще й відчувати.
   Емоційно й натхненно представили учні 11-А класу мовно-літературну композицію «Мужай, прекрасна наша мово, серед прекрасних братніх мов…»

   Живильним джерелом розвитку етнічної самобутності є рідне слово. 21 лютого з урочистим, піднесеним настроєм та високою відповідальністю ліцеїсти взяли активну участь у написані диктанту національної єдності.

 

   Об’єднувала в цей день усіх учасників освітнього процесу лінгвістична гра «Слів у мові мільярди».

 

   Цікаво і змістовно проходили в навчальному закладі класні та виховні години: «Рідна мова - безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу», «Українська мова у світі», «В океані рідного народу відкривай духовні острови».

 

   Потрібно постійно турбуватися про здоров’я рідного слова, оберігати його коріння, леліяти його цвіт – таку позицію підтримали ліцеїсти 10-А та 11-А класів під час творчого диспуту «Рідну мову не вибирають».

   Учні 9-А класу демонстрували свою кмітливість, допитливість і лінгвістичні знання у конкурсі «Як парость виноградної лози, плекайте мову».

   Не залишалися байдужими ліцеїсти, ознайомлюючись з інформаційним стендом «Душа найкраще говорить рідною мовою», книжковою виставкою у бібліотеці «Мова кожного народу неповторна і - своя». А скільки незабутніх вражень подарував святковий відеоколаж «Нове життя нового прагне слова».
   Рідна мова - запашна і співуча, сповнена музики й чару, життєвої правдивості й поетичності. Любімо, шануймо рідну мову, дбаймо про її багатство і красу!

Класний керівник 11-А класу Ющук Л. І.,
вихователь Прусовська Д. В

 

 

Переглядів: 229 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам