Вітаю Вас, Гість

Головна » 2019 » Листопад » 18 » МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ
10:30
МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ТОЛЕРАНТНОСТІ

До людини потрібно звертатися по-людськи (Д. Фуллер)

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості» (Г. Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст)

     16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.  

   Сьогодні  толерантність – особистісна риса людини, терпиме ставлення до чужої думки, релігії, поведінки, повага до гідності й прав інших людей, здатність поставити себе на місце іншої людини. Це повага, прийняття й правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження й способів прояву людської індивідуальності.

    13 листопада Координаційна рада Молодіжної Ліги долучилась до цієї події та провела цікавий тренінг на тему: «Толерантність в моєму розумінні» з метою формування  у ліцеїстів чіткого уявлення про толерантність, стимулювати їх уяву у пошуках власного розуміння толерантності,  розвивати навички спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співчуття, співрозуміння, доброзичливості.

   На початку тренінгу ліцеїстам 8-Б класу була запропонована гра-розминка «Австралійський дощ» та вправа  «Асоціативний ряд до слова «толерантність», аби  психологічно розвантажити кожного учасника.

    Учні створювали портрет толерантної людини. І презентували усі найважливіші ознаки  доброзичливої особистості у формі чарівної квітки.

     Наприкінці тренінгу ліцеїсти ділилися враженнями та провели експрес-діагностику «Що означає бути толерантною особистістю?» У результаті сформували уявлення класу про толерантну особистість.

    Також представники центру преси та журналістики протягом тижня брали у здобувачів освіти інтерв’ю на найкраще визначення «Ввічливість – це…», «Толерантність – це…». Відповіді наших ліцеїстів різні, адже скільки людей – стільки й думок. Проте зміст – однаковий : «Якщо кожен один до одного буде терпимим, то разом ми зробимо толерантним наш світ!», «Толерантна людина поважає думку інших, їй притаманний гуманізм, довіра, чуйність, доброзичливість і розуміння» - саме такої думки учениця 11-А класу Загрубська Юлія.

   Учениця 10-А класу Ільчук Світлана вважає так: «Толерантність – це показник культурного розвитку людини, який характеризується високим рівнем самоповаги,  поваги до інших людей, умінням вести інтелектуальне культурне спілкування». А ось учениця 11-Г класу упевнена: «Для мене толерантність – це насамперед вихованість і повага до інших».  Після довгих роздумів своєю думкою поділилася й учениця 11-В класу Шкуран Анна: «Я вважаю, що толерантність – це розуміння людини, її самовираження як особистості. Ми всі повинні бути толерантними, адже це найголовніша риса нашого виховання».  Власними роздумами поділилася і Свірщ Ірина: «Для мене толерантність – це взаємне ввічливе ставлення одне до одного. Толерантність – це запорука мирних відносин, порозуміння, як між людьми, так і державами». Також висловилася стосовно цієї теми  й Захаренко Марина, ліцеїстка 11-Б класу: «На мою думку, толерантність – це вміння людини співчувати, розуміти, терпіти когось або щось; толерантна людина – це та милосердна, вихована й безкорислива особистість, яка завжди прийде на допомогу в потрібний момент».

     15 листопада 2019 року  Координаційна рада провела  тематичну акцію : «Врятує світ лиш добре серце - будьте толерантними!»

      Пам’ятайте, що толерантні люди більше знають про свої недоліки та переваги. Вони критично ставляться до себе і не прагнуть у всіх бідах звинувачувати інших. Толерантна людина не ділить світ на два кольори – чорний та білий. Вона не акцентує на розбіжностях між «своїми» та «чужими», а тому готова вислухати й зрозуміти інші точки зору. Почуття гумору і здатність посміятися над своїми слабкими сторонами – особлива риса толерантної людини.

Координаційна рада МЛЛ

Переглядів: 193 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам