Вітаю Вас, Гість

Головна » 2019 » Грудень » 6 » Міжнародний день волонтера (World Volunteer Day)
22:14
Міжнародний день волонтера (World Volunteer Day)

    Щорічно, 5 грудня, відзначається Міжнародний день волонтера (World Volunteer Day). Тим, що це свято існує, світ зобов’язаний Генеральній Асамблеї ООН, яка в 1985-му році у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати “Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку”, закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

     Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку. Звісно, волонтерство – не робота. Це на 100% покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання - те, що веде волонтерів вперед. Цьогорічна тема Міжнародного дня волонтерів – “Волонтери діють першими. Тут. Скрізь”. Вона присвячена, передусім, самовідданій роботі волонтерів як перших респондентів в періоди криз.

    Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні, яке з поодиноких випадків виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього (в широкому розумінні цього слова) жертвували всім, чим лише могли: часом, грошима, а іноді й життям, перевернувши усталене й стереотипне “моя хата скраю”.

     Здобувачі освіти Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради ніколи не залишаються осторонь відзначення дня-подяки людям, яким притаманна шляхетна жертовність, активна громадянська позиція та фанатична відданість справі. Нагода провести цей день у стінах нашого закладу випала учням 11-Б класу. Першим заходом була фотовиставка «Принципи діяльності волонтерів».

      Протягом тижня в усіх навчальних класах Славутського ліцею були проведені виховні години: «Поспішайте творити добро», «Волонтери – люди доброї волі», «Волонтери – резервна армія України», які пройшли у теплій та невимушеній атмосфері, та підтвердили природнє вміння випромінювати тепло та доброту на тих, хто цього потребує.

     Головною подією свята стали відвідини Славутського історичного музею, де екскурсовод Тетяна Жодан цікаво та змістовно ознайомила учнів ліцею з історією життя славутських патріотів та волонтерів.

     Продовження ґрунтовного екскурсу була зустріч з волонтеркою Кокорською Інною, яка дуже щиро та відверто розповіла про таку нелегку і таку потрібну роботу, чим викликала величезне захоплення її самопожертвою та відданістю своїй справі.

 

      Добровільно допомагати можна не лише людям, які цього потребують, а й тваринам. Це і зробили Власюк Аліна та Гуменюк Святослав, які відвідали притулок для собак.

     Продовженням свята був інформаційний колаж «Супергероєм може стати кожен».

          Протягом дня демонструвалися відео «Один на один», «День волонтера: історія тих, хто допомагає», «Волонтерство – це не робота, а поклик».

       Підсумком дня був чек-ліст учнів 11-Б класу «Список добрих справ, які допоможуть зробити світ кращим»:

 

 

Класний керівник 11-Б класу Панчишин О.М.,

вихователь Сопіжко Г.О.

Переглядів: 221 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам