Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Квітень » 28 » Навчання з цивільного захисту
05:53
Навчання з цивільного захисту

     На базі Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки функціонує збірний пункт №3 евакуації населення при надзвичайних ситуаціях, за яким зареєстровано 2193 мешканці вулиць поблизу навчального закладу.

     Збірний пункт включає у себе роботу таких підрозділів: група управління, група реєстрації та обліку, група комплектування колон та їх відправлення, група охорони громадського порядку, пункт видачі засобів індивідуального захисту, медичний пункт, кімната матері і дитини, ланка оповіщення та зв’язку та стіл довідок.

     25 квітня 2018 року представники Державної служби України  з надзвичайних   ситуаційБ а саме: заступника голови ДСНС України Руслана Миколайовича  Білошицького, директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Михайла Олександровича Маюрова, заступника директора Департаменту, начальника управління планування та координації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергія Анатолійовича Кудіна - проводили показові заняття «Розгортання та евакуація населення при надзвичайних ситуаціях». До заходу були задіяні жителі, що у разі надзвичайної ситуації не мають можливості виїхати власним транспортом. Вони звернулися до збірного пункту евакуації №3, зареєструвалися, отримали  медичні  засоби та засоби індивідуального захисту. Наступним етапом евакуації населення став пункт формування колон, що вирушили до пункту посадки залізничного вокзалу м. Славути до місця  призначення.

   Перший заступник голови  Хмельницької облдержадміністрації Кальніченко В.І. та керівники окремих структурних підрозділів    облдержадміністрації високо оцінили підготовку збірного пункту евакуації №3 для прийому  евакуйованого населення на базі Славутського обласного спеціалізованого ліцею-інтернату поглибленої підготовки учнів в галузі науки під керівництвом Олени Яківни Саприкіної.

     Наголошуючи про важливість знань щодо дій населення та підрозділів по евакуації під час надзвичайних ситуацій, слід зауважити :

    Евакуація є основним способом захисту населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації.

Перед повідомленням про порядок та початок евакуації буде подано звуковий сигнал “Увага, всім!” - переривисте звучання електросирен. Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори та вислухати повідомлення.
    Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та рішення про проведення евакуації, населення зобов’язано негайно залишити свої квартири та власні будинки, при цьому відключити електричну мережу, газ, воду, закрити вікна і квартирки, двері і вийти на збірні евакуаційні пункти та пункти посадки на автотранспорт, або у безпечні зони, вказані в повідомленні.
     Евакуація передбачається комбінованим способом, при якому основна частина населення виходить пішки. Збір населення, реєстрація та відправка колон буде проводитись на збірних евакуаційних пунктах.
     Люди похилого віку (чоловіки старше 65 років, жінки старші 60 років), вагітні жінки, жінки з дітьми до 10 років, хворі, інваліди збираються на пунктах посадки на автотранспорт.
      При виході з собою взяти документи, гроші, продукти харчування та воду на три доби, постільну білизну, необхідний одяг та взуття вагою не більше 50 кг. на кожного члена сім’ї, дітям дошкільного віку вкласти в кишеню або пришити до одягу записку, де зазначається прізвище, ім’я та по-батькові дитини та батьків і домашню адресу.
     Обов’язково взяти з собою засоби індивідуального захисту (протигази, респіратори, марлеві пов’язки).
     На збірних евакуаційних пунктах, пунктах посадки на автотранспорт уважно слухайте та чітко виконуйте всі розпорядження посадових осіб евакуаційних органів та органів охорони громадського порядку.
     Свій збірний евакуаційній пункт та пункт посадки на автотранспорт Ви можете взнати у витягу з Плану евакуації населення.
     В безпечному місці Вас приймуть і розмістять в громадських будівлях чи житлових будинках. Для евакуйованих буде організоване комунально-побутове та медичне обслуговування.
    Ви ж в свою чергу зобов’язані виконувати всі розпорядження приймальних евакуаційних органів та місцевих органів влади.

 

   Висока організованість та дисципліна кожного громадянина – головне в період евакуації !

Вчитель курсу "Захист Вітчизни"

Конченко І.В.

Переглядів: 416 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам