Вітаю Вас, Гість

Головна » 2015 » Травень » 15 » Пам’ятаємо. Перемагаємо
10:07
Пам’ятаємо. Перемагаємо

                      

7 травня 2015 року ліцеїсти 42 навчальної групи разом із вчителем історії  Гандзюком С.В. здійснили культпохід до Славутського історичного музею. 

З кожним роком усе далі відходять від нас події Великої Вітчизняної війни. Давно закопані окопи, зарубцювались рани колишніх солдат, але наша пам'ять щоразу повертається до минулого, адже те, що звідано і пережито, не забудеться ніколи! Це подвиг, якого не знала історія!

З нагоди 70-річчя визволення України від фашистських загарбників було вдалою ідеєю ще раз поринути у вир історії. Згадати ті події, що хвилюють душу кожного свідомого громадянина. Цьому сприяла розповідь екскурсовода Сергія Олександровича Андрощука про події, що розгортались саме у Славутському районі під час війни, видатних людей, що зробили неабиякий внесок для захисту рідного краю.

Війна розбила сім'ї, розділила закоханих, забрала синів у матерів, залишаючи їм лише віру і надію у те, що їх кровиночка вистоїть проти цієї страшної боротьби…

На жаль, війни спалахують і сьогодні. Не встигла українська земля відійти від жорстоких нападів з боку фашистських загарбників,  як знову українцям довелось стати свідками всенародного лиха. Чому? Та тому, що це приносить фантастичні надприбутки тим, хто виготовляє зброю, хто прагне влади за допомогою сили. Люди вдаються до жорстокої боротьби, вирішують питання ціною людських життів. Багатьом нашим співвітчизникам бракує усвідомлення історичного минулого свого народу, своєї ролі  в суспільстві.

Вчитель історії Гандзюк С.В. поділився своїми міркуваннями з цього приводу, пов’язавши часи Другої світової війни з теперішніми подіями в Україні. Пояснив, яка роль належить нам, сучасникам, серед цих подій.

Ознайомившись з експонатами музею, учні висловили слова вдячності за екскурсію. А також розповіли про символ пам’яті жертвам війни – червоний мак, який вперше було використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.

Після закінчення екскурсії  ліцеїсти залишили маленькі подарунки – символи. Працівники музею були приємно здивовані, висловили свої враження від зустрічі з ліцеїстами.

Подібні заходи приносять безліч емоцій, допомагають відновити історичну пам’ять, почерпнути знання з історії свого краю. Адже,  щоб війни ніколи не було, треба пам’ятати її уроки.

Переглядів: 399 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам