Вітаю Вас, Гість

Головна » 2020 » Січень » 31 » ПАМ’ЯТАЙ ПРО КРУТИ
08:43
ПАМ’ЯТАЙ ПРО КРУТИ

ПАМ'ЯТАЙ ПРО КРУТИ

   Важливим компонентом національної свідомості кожного громадянина-патріота є історична пам’ять. Наша історія сповнена безліччю історичних подій, явищ та процесів, з поміж яких є героїчні сторінки боротьби нашого народу за державу та національну ідею. Такою подією є битва під Крутами, що відбулася 29 січня 1918 р. та залишається прикладом героїзму та відданості ще молодого, але вже національно свідомого покоління. Сьогодні, коли агресія Росії на Сході нашої держави продовжується як і 102 роки тому ми не маємо права на забуття подвигу520 українських вояків, юнаків і студентів, озброєних 16 кулеметами та однією гарматою проти десятеро переважаючих російських військ, яких було стримано у наступі на Київ.

   З метою гідного вшанування пам’яті перших українських «кіборгів» 29 січня в Славутському ліцеї ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради відбувся ряд навчально-виховних заходів.

   До уваги ліцеїстів створено інформаційний стенд «Пам’ятай про Крути! Вони вмерли, щоб ми жили». Ці слова стали гаслом цього дня, а матеріали стенду давали змогу учням деталізувати та поглибити знання про цю ключову подію Української революції.

   Вирішальну роль на фронті має не лише зброя, а й слово. Особливими, мотивуючими та необхідними є слова дітей за майбутнє яких українські воїни стоять на варті день і ніч, ризикуючи своїм здоров’ям і життям. Будучи свідомими цього подвигу, учні Славутського ліцею взяли участь в акції «Присвяти Героям добру справу» та написали листи підтримки нашим воякам, які як і Герої Крут мужньо стримують російського агресора.

 

   Відеожурнал «Подвиг в ім’я України» не залишив нікого байдужим до продемонстрованих на екрані кінохронік початку Української революції, відеосюжетів та документальних фільмів про битву під Крутами. Спостережливі очі дітей вдивлялися в кожен кадр відеореконструкції битви, адже вони бачили в них своїх однолітків, які з власної волі, без страху і з гордістю вирушали можливо в свій останній, але переможний бій.

   Аксіомою залишається те, що творцем історії є Людина. Персоніфікація історії дає змогу поглянути на минулі події зблизька, з усіма спектрами життя, поведінки, мислення та емоцій окремо взятого її учасника. З цією метою ліцеїсти 10-Д класу підготували інформаційні хвилини «Крути: перші кіборги» та ознайомили своїх колег з учасниками битви під Крутами, їхнім життям в ті буремні часи. Окремо згадали та вшанували хвилиною мовчання імена тих, хто поліг на полі бою.

   Завершальним заходом став вечір історичної та бардівської пісні учасниками були представники кожного касу. Співали пісень, що стали духовними символами нашої нації, ті які лунали під постріли гармат та ті, що виконувалися в сімейному колі у мирний час.

Інформацію підготували ліцеїсти 10-Д класу

 

 

Переглядів: 174 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам