Вітаю Вас, Гість

Головна » 2020 » Лютий » 20 » Підсумкові нотатки про проведення тижня зарубіжної літератури
08:23
Підсумкові нотатки про проведення тижня зарубіжної літератури

Підсумкові  нотатки  про проведення  тижня(10.02. 20-16.02.20) зарубіжної літератури у Славутському  ліцеї ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради

Щоб підготувати людину
 духовно до самостійного життя,
 треба ввести її у світ книг.
В. О. Сухомлинський

   Сьогодні   аналітики різних країн, і найавторитетніші особистості нашого часу,  зокрема й відомий засновник операційної системи Microsoft Білл Гейтс і президент Ірландії Майкл Хіггінс, дедалі більшої ваги надають значенню гуманітарних наук.  І це не дивно, адже гуманітаристика — це особливий спосіб осягнення світу, це світоглядні знання. Тому під час проведення   заходів   у рамках тижня (10.02.20-16.02.20)  зарубіжної літератури у закладі увиразнювали  індивідуальне сприйняття, нестандартне мислення, креативність, ініціативність   та формування уяви здобувачів освіти. 
   Театр літературних героїв відкрив панораму улюблених художніх  образів, викликавши щирий інтерес  ліцеїстів до творів відомих авторів.

   Гасло «Думай інакше!» Стіва Джобса знадобилося ліцеїстам 8-А,9-А, 8-Б,9-Б класів, які зустрілися на літературному батлі «Розумники й розумниці». Уміння мислити не так, як усі, без догм і шаблонів, сприяло тому, що здобувачі освіти 8-Б класу здобули перемогу.

   Фантастичний етюд «На планеті Земля»,  представлений учасниками театральної студії (6,10-В класи), подарував глядачам життєві мудрості великого українського народу, які так бережно засвоїли прибульці з іншої галактики й про які не слід і нам забувати.

   Відточували свою театральну майстерність ліцеїсти 9-А,9-Б класів під час інсценування фрагментів з комедії «Ревізор» славетного М.В.Гоголя. Як тут не погодитися з думкою всесвітньо відомого художника, філософа і мандрівника Миколою Реріхом: «Радісна нива мистецтва». Адже завдяки своїй суб’єктивній природі література розвиває наше співчуття, навчає індивідуально сприймати й оцінювати навколишній світ, про що так довго гомоніли учасники дійства.

   У рамках проведення тижня зарубіжної літератури уже традиційно проводиться квест «У пошуках літературних скарбів» для 10 класів(10-А,10-Б,10-В,10-Г,10-Д). ).Скільки азарту, емоцій, кмітливості, допитливості, наснаги випромінювали учасники квесту, прагнучи до перемоги. Саме  у такі моменти ліцеїсти усвідомлюють, що тільки читання відкриває перед людиною розкіш інтелектуального життя.

   «Гостина  лауреатів Нобелівської премії» запросила до дискусії здобувачів освіти 11 класів.  Свої враження учасники заходу  виразили  у  буктрейлерах  та постерах, присвячених улюбленим  літературним творам. 
   Час, який ми провели разом з вами, швидко промайнув, лишаючи у наших серцях літературний полиск. Але завжди поруч вірний, готовий прийти на допомогу у хвилини дозвілля чи праці, вірний друг – книга…

   «...Любіть книгу, вона полегшить вам життя, по-дружньому допоможе розібратися у строкатій і бурхливій плутанині думок, почуттів, подій, вона навчить вас поважати людину і самих себе, вона надихає розум і серце почуттям любові до світу, до людини!» — нагадує нам класик Максим Горький.

 

Вчитель зарубіжної літератури Ковальчук О.О.

 

 

 

Переглядів: 188 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам