Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Грудень » 8 » Плекаємо наукову еліту України
09:12
Плекаємо наукову еліту України

       Уже четвертий рік поспіль учні, вчителі, гості, викладачі провідних вузів України та майбутня наукова еліта Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів збираються разом для проведення «Нобелівських читань».

         Нобелівські дні у нашому навчальному закладі – це непересічна подія. Це свято, яке об’єднує всіх учасників освітнього процесу, прихильних на науки. Нобелівські читання – це популяризація Нобелівського руху в Україні та світі, залучення ліцеїстів до світової наукової практики.

               Цього року головна тема «Нобелівських читань» - Жінка і Наука: відкриття нових граней просування наукової кар’єри жінок-нобеліантів.

    Із вітальним словом до всіх учасників звернулася директор ліцею Саприкіна Оленя Яківна, яка сказала: " На сьогодні  ознакою сучасності є гендерна рівність. Впровадження гендерної рівності до всіх сфер життя, у тому числі у науці, є  актуальним питанням. Тому говорити  про жінку в науці є  необхідністю. І недарма, у 2019 р.  11 лютого, світ вже вчетверте  буде відзначати Міжнародний день жінок та дівчат у науці, запроваджений Резолюцією 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН від 22 грудня 2015 р.
              Метою  нашого заходу  є популяризація здобутків жінок-науковців і саме тому на наших читання приймають участь жінки науковці, які представляють   STEM напрямок: тобто  працюють в науці, технологіях, інженерії та математиці".

        Усі учасники зібрання поринули в захоплюючу історію досягнень жінок-науковців, звернулися до витоків вручення Нобелівської премії Марії Склодовській-Кюрі, її доньціІрен Жоліо-Кюрі, яка продовжила дослідження матері, стали ближчими до наукових досягнень нобеліантки  2009 року з економіки  Е.Остром, МалалиЮсуфзай, наймолодшого лауреата премії Миру,  Світлани Алексієвич, лауреата 2015 року в галузі літератури.

         Упродовж Нобелівських читань кожен із присутніх у залі зміг по-новому переоцінити внесок жінок-нобеліантів у розвиток науки, розширив власні межі пізнання і під час виступів:

         Інни Олександрівни Чумак, учителя вищої кваліфікаційної категорії, «старшого вчителя» Славутського ліцею, з темою «Марія Кюрі: подвиг і ім’я науки»;

              Заверач Євгенії Марківни, доцента кафедри хімічних технологій, кандитата технічних наук ХНУ, з темою «Ірен і Фредерік Жоліо-Кюрі: Синтез нових радіоактивних елементів»;

      Тетяни Вікторівни Білецької, кандидата соціологічних наук та Ольги Василівни Вінничук, кандидата політичних наук, доцентів кафедри політології і  соціології КПНУ ім. І. Огієнка.

        За науковими досягненнями жінок - лауреатів Нобелівської премії - десятиліття наполегливої, невтомної праці, величезна духовна сила найвидатніших жінок в історії світової науки. Славутський ліцей ІІ-ІІІ ступенів Хмельницької обласної ради  докладає максимум зусиль для розвитку науково-дослідницької діяльності.  Він  став чудовим стартовим майданчиком  у майбутнє для багатьох  учнів. Маючи міцні знання, не стандартне мислення, ліцеїсти неодноразово стають переможцями Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, дипломантами ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу науково – дослідницьких робіт МАН України,  лауреатами ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів.

         Про творчість відомої білоруської письменниці з українським корінням Світлану Алексієвич, лауреата Нобелівської премії у галузі літератури, розповіла Ольга Олексіївна Ковальчук, а неймовірний театральний етюд «Шлях до «Нобелівки» розкрив по-новому багатоголосну творчості Світлани Олександрівни.

     Щорічне свято науки наповнили світлом прекрасної музики артисти Хмельницької обласної філармонії, які подарували  глядачам чудову музичну композицію, що і стала гарним завершенням  зустрічі учнів та науковців.

            Нобелівські читання – це перший крок на шляху до наукових відкриттів. Віримо, що знання та молодість, творча і наукова активність, цілеспрямованість, участь у Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах, підтримка педагога принесе здобувачам Славутського ліцею ІІ-ІІІ ступенів духовне задоволення та світове визнання.

Бажаємо юним науковцям успіхів та перемог!

Загоруйко Н., Бондар В.,

юні журналісти ліцею

Переглядів: 368 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам