Вітаю Вас, Гість

Головна » 2020 » Лютий » 20 » Презентаційний урок української літератури
07:40
Презентаційний урок української літератури

Презентаційний урок української літератури

   Учні 11-Д класу з учителем української мови та літератури Антонюк О. М. здійснили мистецьку мандрівку стежками життя і творчості Олеся Гончара на матеріалі блискучої новели «Модри Камень».

   В умовах Нової української школи навчити дітей мислити і відчувати, розуміти і пізнавати - це перший крок до творчості, а значить, до вдосконалення та утвердження особистості.

   Упродовж уроку вчитель прагнула розкрити прості життєві цінності – мрію та дійсність, - які хвилюють і сьогоднішнього читача.

   Ольга Миколаївна на початку уроку провела з учнями інтерактивну вправу «Сонячний образ», чим, власне, і мотивувала здобувачів освіти 11-Д класу до продуктивної роботи.

   У своєрідній формі «співставлення картинки з життєвим фактом письменника» учитель активізувала автобіографічні відомості учнів про життєвий, творчий шлях Олеся Гончара.

   У формі бесіди та в колі обміну думок учні пригадали основні ознаки новели. Вони вміло довели, що твір «Модри Камень» є неперевершеною твором воєнної тематики про кохання.

   Під час роботи у творчих групах здобувачі освіти працювали над створення літературного паспорту новели «Модри Камень».

   Майстерно використана учителем інтерактивна вправа «Ланцюжок думок» сприяла тому, що ліцеїсти вдало розкривали символічний зміст назви «Модри Камень», а метод «Ґронування» допоміг акумулювати думки й міркування учнів навколо символів, використаних О. Гончарем у творі.

   Під час уроку учні 11-Д класу виявили і свою креативність для характеристики героїв новели на основі доречного цитатного матеріалу.

   Упродовж поетичної хвилинки учні презентували власні творчі роботи «Мої враження від новели…».

   Наприкінці уроку метод «Мікрофон» надав можливість кожному учаснику освітнього процесу відповісти на запитання, висловити свою думку чи позицію.

   Усі інноваційні технології, форми та методи організації навчальної роботи, застосовані учителем української мови і літератури Антонюк О. М., безперечно, сприяли розумінню учнів найбільш хвилюючих проблем, порушених письменником, які пов’язані із сьогоденням, їх актуальності; розкриттю і формуванню загальнолюдських якостей, знаходженню правильного рішення будь-якої життєвої ситуації. Презентаційний урок Антонюк О. М. довів, якою б суворою не була дійсність, мрія – це те, що окриляє людину, сповнює сенсом її життя. Це і є вершиною педагогічної майстерності. 
 

С. В. Тарасюк, 
учитель української мови і літератури

 

Переглядів: 206 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам