Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Жовтень » 29 » Слово Шевченка живе і вічне
21:10
Слово Шевченка живе і вічне

Ти нам лишив прагнення високі,

Шляхи священні, по яких іти,

Твого сумління й мужності уроки

Ми бережем і будем берегти.

Микола Павлієнко

 

   Щороку, у жовтні, стартує Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. І 2018 рік не став виключенням…

    Учні 5, 8-11 класів Славутського ліцею долучилися до участь у І етапі конкурсу, який дав можливість молодому поколінню ще раз звернутися до художнього спадку Кобзаря, отримати урок моральності та духовного зміцнення, а також показати рівень своєї творчості.

 

    На урочистому відкритті конкурсу, 18 жовтня, гостро та влучно звучали твори Великого Генія, Пророка українського народу з вуст ліцеїстів, талановита молодь трепетно і проникливо передавала думку Тараса Шевченка і декламуванням власної поезії. Словом, юні поети налаштували учасників на хвилю чуттєвості та патріотизму.

 

    Часи змінюються, але незмінним, невичерпним, і по суті, не до кінця прочитаним і розгаданим залишається сам Шевченко. Переконана, що усі учасники творчого змагання успішно розкриють теми творчих робіт, які пов’язані, безперечно, з культурою, мораллю, духовними цінностями нашого народу, формуватимуть у них почуття патріотизму, оптимізму і віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Кобзар.

    Шана і дяка усім вам, наснаженим геніальним словом Тараса Григоровича Шевченка, хто живе з любов’ю у серці до рідної мови, хто відчуває музику віршованих рядків, хто розуміє глибокий філософський зміст пророчого слова, сказаного Великим Кобзарем.

 

     Хай не згасає полум’я юного серця, нехай щедрою нивою проростає зерно правди та істини! Нехай нащадки Великого Тараса зуміють примножувати любов до Батьківщини у душах всіх українців, бо, як говорив Павло Грабовський: «Невмирущий дух поета, як і раніше, витає над рідною Україною, невмовкаюче роздається його віще слово і сіє на народній ниві живе насіння оновлення».

Ярослава Нікітюк,

учасник гуртка «Юні журналісти»

Переглядів: 364 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам