Вітаю Вас, Гість

Головна » 2017 » Березень » 17 » Століття від початку Української революції 1917-1921 років
11:14
Століття від початку Української революції 1917-1921 років

  У березні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917-1921 років – одного з найважливіших і найскладніших періодів в історії українського народу.

  З метою вшанування боротьби за незалежність і соборність України, військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, історичної єдності, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету України у Славутському  обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті поглибленої підготовки учнів в галузі науки було проведено ряд пізнавальних заходів. Серед них: уроки-семінари «Українська Революція: Доба Центральної Ради», виставки тематичної літератури «Спогади про Українську революцію 1917-1921 років», виховні години «Визначні діячі Української революції 1917 – 1921 років»,  презентація відеогазети «Уроки Української Революції 1917-1921 років». Ліцеїсти 35 та 45 навчальних груп провели історико-правовий екскурс «Чотири Універсали Української Центральної Ради».

  Ліцеїсти дізнались, що Українська революція 1917-1921 років розпочалася в умовах революційних потрясінь, які охопили Російську імперію у березні 1917 року. Проте, вона стала самодостатнім історичним явищем із самобутніми специфічними рисами. Революція носила національно- та соціально-визвольний характер. Ключовим її рушієм був український народ і його політична еліта, що зазнала  еволюції від ідей політичної автономії та федерації до усвідомлення необхідності утвердження власної державної незалежності. Попри те, що до середини 1920-х років усі землі сучасної України опинилися під владою чотирьох держав, питання єдності української нації вже ніколи не ставилося під сумнів. Саме під час Української революції було проголошено незалежність України, продемонстровано можливість цивілізованого демократичного об’єднання  територій у єдину суверенну державу. Це був вагомий і багато в чому трагічний досвід державницько-правової розбудови України.

                                            

                                  Інформацію підготували ліцеїстки правовового профілю

                                  Вікторія Довга (35 група),

Анна Вовколуп (45 група).

Переглядів: 348 | Додав: sosli | Рейтинг: 5.0/1
Наверх
2015р. Славутський ліцей-інтернат © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам