Вітаю Вас, Гість

Головна » 2014 » Жовтень » 11 » Сторінками минулого і сьогодення…
22:42
Сторінками минулого і сьогодення…

                     

 Для становлення людської особистості велику роль відіграє знання свого минулого та ставлення до нього.  Свою історію треба знати, аби творити сучасне й майбутнє, не повторюючи помилок попередників.  Історичний  музей — місце, де зустрічаються сьогодення і минуле. Коли проходиш по його залах, то відчуваєш, як дух часу, який відійшов у минуле, щоразу наповнює тебе по-новому.

    8 жовтня 2014 року ліцеїсти 42 та 44 навчальних груп разом із вчителем історії та правознавства Гандзюком С.В. завітали до Славутського історичного музею. Екскурсія, яку проводив Сергій Олександрович Андрощук, була надзвичайно цікавою, викликала неабиякі враження у кожного із присутніх. Саме він ознайомив ліцеїстів із експонатами музею. Під час огляду експонатів учні ставили чимало запитань з різних питань,що їх цікавили. Це робило екскурсію більш пізнавальною та захоплюючою.

    Щодо експонатів, то експозиція Славутського історичного музею містить їх досить багато і вони складаються із певних розділів.  Зокрема, такі як: «З історії роду князів Сангушків», «Події на Славутчині у  20—30-х роках  ХХ століття», «Підпільний рух та партизанська боротьба в краї у 1941—1944 роках», «Фашистський концтабір «Грослазарет-Славута. Табір-301», «Твої люди, Славутчино!». Кожна експозиція доповнена тематичною літературою.

    Учні виявили ініціативу придбати два екземпляри підручника Станіслава Францовича Ковальчука «Славута. Відродження пам'яті» для поповнення матеріальної бази бібліотеки ліцею-інтернату. Тепер кожен, хто відвідає читальний зал, зможе краще ознайомитися із подіями на Славутчині у першій половині XX століття, дізнатися більше про таких відомих людей  як Ф.М. Михайлов, Л. Папернік та багатьох інших.

    Загалом, екскурсія до Славутського історичного музею не залишила байдужим жодного ліцеїста.  Вражало те, що не тільки хлопці, але й дівчата із захопленням розглядали зброю, яку використовували у роки війни. Відомості про події періоду Великої Вітчизняної війни, про героїв рідного краю становлять велику цінність для ліцеїстів. Адже  сьогодні ми знову повертаємось до часів боротьби. Ми відстоюємо єдність рідної України, піклуємося про щасливе майбутнє держави і в цій боротьбі вже маємо своїх героїв. Колись це також стане історією... Про минуле потрібно знати, минуле потрібно пам'ятати... А завдяки таким заходам ми маємо змогу відродити історичну пам'ять, почерпнути знання з історії свого краю, вдосконалюватись,  розвивати  у собі культурну особистість.

    По закінченні екскурсії учасники заходу висловили екскурсоводу щирі слова подяки та вручили Сергію Олександровичу маленький патріотичний подарунок як символ єдності і міцності нашої держави. 

                                                                                                                           Родінчук Лілія,                                                                                                             ліцеїстка 42 групи

Переглядів: 783 | Додав: sosli | Рейтинг: 5.0/1
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам