Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Березень » 17 » Тиждень художньої культури
06:53
Тиждень художньої культури

     Художня культура є невід’ємною частиною духовної культури людства. Вона відкриває людині шлях до прекрасного. Основа художньої культури – мистецтво, яке в художніх образах відображає дійсність, концентрує у собі головні особливості естетичного ставлення до світу. Мистецтво покликане виховувати художній смак людини, розвивати її здатність до творчості за законами краси.

      З цією метою у Славутському ліцеї-інтернаті з 12 по 16 березня тривав тиждень художньої культури. Гаслом тижня стали слова відомого німецького драматурга і поета Бертольда Брехта: «Усі види мистецтв служать найбільшому з мистецтв – мистецтву жити на землі».

       Діяльність вчителів ліцею-інтернату під час проведення тижня художньої культури була спрямована на розвиток знань та уявлень ліцеїстів про види та напрямки мистецької діяльності учнів, ознайомлення з творами мистецтва; розвиток та вдосконалення навичок самостійної роботи над мистецькими завданнями та вправами тощо.

        Протягом тижня було підготовлено інформаційний стенд з художньої культури, який також містив завдання першого, відбіркового, етапу вікторини «Естетичний барвограй» серед учнів 9-11 класів. Тоді ж ліцеїсти отримали листівки з переліком цікавих та корисних адрес електронних ресурсів про культуру та мистецтво.

     Пізнавальною була і віртуальна екскурсія музеями України та світу. Ліцеїсти мали змогу більше дізнатися про духовні скарбниці, що зберігають безцінні пам’ятки історії, культури та мистецтв.

     Цікавою інформацією про видатних митців нашої держави учні збагатилися з відеожурналу «Титани українського мистецтва». У бібліотеці ліцею-інтернату учні із захопленням ознайомлювалися з виставко книг, журналів та посібників на тему: «Художня культура України і світу».

      Нестандартним виявися карнавал класичної музики «Краса людської духовності». У ході обговорення значення класичної музики ліцеїсти 34 та 44 навчальних груп поринули в атмосферу емоційного  сприйняття  перлин «високого» музичного мистецтва Й. Гайдна, Й. К. Баха, В. А. Моцарта, Д. Бортнянського, Л. ван Бетховена та ін. Цей захід сформував в учнів інтерес до класичної музики.

      Учні 9 класу  були активними учасниками майстерні анімації «Креатив». Вони ознайомилися з мистецтвом анімації, історією виникнення і розвитку, видами і технологіями анімаційного кіно. Велику зацікавленість викликала робота над створенням анімаційних персонажів і створення простих мультиків на аркуші паперу.

      Цікавим та захоплюючим заходом на завершення тижня художньої культури стала вікторина «Естетичний барвограй» серед команд ліцеїстів 9-11 класів. Вона дала змогу розвинути винахідливість і активність учнів, розширила їх світогляд, пізнавальний інтерес і творчі здібності з мистецтва. Всі команди були дуже активними, творчими і креативними.

      Під час підведення підсумків тижня художньої культури було відзначено усіх учасників, серед яких найактивніші – ліцеїсти 9-11 класів – отримали тематичні і літературні подарунки.

      Ось так цікаво та змістовно був організований тиждень художньої культури в ліцеї-інтернаті. Проведені заходи об’єднали в одне ціле усіх учасників освітнього процесу, які з азартом брали участь у різних заходах. Під час проведення тижня ліцеїсти проявили згуртованість, ерудицію та кмітливість.

Вчитель художньої культури

Личик І.Я.

Переглядів: 237 | Додав: sosli | Рейтинг: 5.0/2
Наверх
2015р. Славутський ліцей-інтернат © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам