Вітаю Вас, Гість

Головна » 2020 » Квітень » 27 » Творчий інтернет-проєкт  ЕТНОХАТА -  «Великдень в Україні: витоки та сучасність»
08:46
Творчий інтернет-проєкт  ЕТНОХАТА -  «Великдень в Україні: витоки та сучасність»

Творчий інтернет-проєкт 

ЕТНОХАТА - 

«Великдень в Україні: витоки та сучасність»

 

Горять свічки, блищать ікони,

Земля в молитві. До небес

«Христос Воскрес! – лунають дзвони

І спів «Воістину Воскрес!»

   Свято Великодня – одне з найвеличніших свят. Це день, коли душі усіх християн радіють Воскресінню Христа.

   Витоки Великодня сягають глибини не віків, а тисячоліть. І хоч походження цього свята стерлося в людській пам’яті, його календарно-обрядові особливості дозволяють осягнути витоки виникнення та етапи розвитку в часі.

   Свято Великодня – це дрібні вогники свічок навколо церкви, гарно прибрані кошики з паскою, крашанками та іншими стравами святкового  столу, дзвінке і величне «ХРИСТОС ВОСКРЕС!», яке своєю священною силою об’єднує усіх. …І якась невимовна радість, що заповнює груди. І почуття добра й бажання у цей величний день стати кращим, пробачити, забути земні тривоги... 

   Святкова паска – символ присутності Бога у житті всіх людей. Її солодкість, здоба і краса – співчуття, милосердя і турбота Творця про кожного. Писанка – один із найголовніших атрибутів важливого християнського свята – Великодня. Це своєрідний мініатюрний народний живопис. 

   Та цього року Великдень був незвичайний. В умовах певних обмежень українцям довелося відмовитися від звичних пасхальних ритуалів, проте кожен у своїй сім’ї нині, як ніколи, у дружному колі готувався до Світлого Воскресіння.

   Учні нашого закладу, а це понад 130 здобувачів освіти, як приклад великої ліцейної родини, доторкнулися до неперевершених традицій підготовки, святкування Великодня. В інтернет-проєкті ЕТНОХАТА «Великдень в Україні: витоки та сучасність», організатором якого стала вчитель мистецтва Ірина Миколаївна Ніколаєва,  ліцеїсти презентували фото та відеороботи, де вони ділилися секретами приготування та випікання паски, разом з родиною розмальовували святкові писанки, виготовляли крашанки, створювали своїми руками пасхальні яйця з бісеру…

   Інтернет-проєкт сприяв тому, аби наше молоде покоління не лише  навчилося виготовляти чудові атрибути Великодня, доторкнувшись до таїнства багатогранної народотворчості, а й поділитися однин з одним звичаями і традиціями святкування Христового Воскресіння у колі усієї сім’ї. 

   Шануймо і відновлюймо ЗВИЧАЇ та обряди наших ПРЕДКІВ!

Вчитель мистецтва І.М. Ніколаєва

Переглядів: 289 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам