Вітаю Вас, Гість

Головна » 2018 » Квітень » 25 » У книгах – життєва мудрість
05:56
У книгах – життєва мудрість

Студену воду п’ю із джерела

Славути, де сади понад дорогу.

Сопілкою заграла знов душа,

Бо повертаються до отчого порогу.

 

У книгах – життєва мудрість

    Здавна книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у них, стають на заваді жорстокості і несправедливості. 

    Щороку 23 квітня людство відзначає Всесвітній день книги й авторського права. Ліцеїсти 10 і 11 класу профілю української філології Славутського ліцею-інтернату мали змогу поспілкуватися з відомими письменниками Славутчини. На літературну зустріч завітали Казимир Олександрович Шептицький і Микола Васильович Матусець.

    Цікавими були розповіді титанів слова про власний життєвий і творчий шлях. «Мої вірші друкувалися у журналах «Дніпро», «Україна», у періодичних районних виданнях, в альманасі «Вітрила», у різних музичних збірках, - розповів Микола Васильович. – Я вважаю, що поезія має бути досконалою. Кожне слово, сказане у ній, має нести в собі зміст і сенс. Тематика моїх творів різноманітна: громадянська, пейзажна, інтимна… Та більшість творів присвячено Україні…».

 

    Неперевершено поет висловився і про джерело мудрості: «Книгу ніколи не замінять ґаджети. Це те ж саме: чи подивитися виступ відомої людини на телебаченні, чи зустрітися з нею віч-на-віч». Також Микола Матусець подарував учням і педагогам власні пісні: «Вчителю мій…», «Спогад». А юним поетам нашого закладу Микола Васильович побажав натхнення, творчості та задоволення від своєї роботи, адже він твердо переконаний, що сучасна українська поезія має велике майбутнє.

    Цей талановитий митець Славутчини вразив нас своєю прозою. Казимир Олександрович Шептицький народився 21 серпня 1954 року. «Я – історик, котрий присвятив себе військовій справі», - розпочав захоплюючу розповідь Казимир Олександрович. Прозаїк відкрив нам цікаві факти своєї біографії: його бабуся була племінницею графа Потоцького, а дідусь – віртуозний майстер ковальства. У книзі Казимира Олександровича «Сповідь моєї матері» правдиво зображено життя власної родини в лихолітній час правління сталінсько-комуністичного режиму. Його розповідь розчулила слухачів до глибини душі, а свою наступну книгу «Сповідь» Казимир Олександрович присвятив історії України від часів Київської Русі й до наших днів. На завершення письменник побажав усім ліцеїстам творчої наснаги, успіхів і за будь-яких обставин залишатися справжніми людьми.

   Вірші М. В. Матусця та історична проза К. О. Шептицького підіймають український дух! Знаєте, коли слухаєш ці патріотичні, полум’яні рядки, розумієш, наскільки багатою на таланти є наша Україна. Ця зустріч, переконані, залишиться надовго у пам’яті й серці кожного!

Альона Палійчук, Діана Рудницька,

Наталія Загоруйко, учасники гуртка «Юні журналісти»

Переглядів: 347 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам