Вітаю Вас, Гість

Головна » 2013 » Вересень » 27 » Вересневі зустрічі у бібліотеці ліцею - інтернату
12:57
Вересневі зустрічі у бібліотеці ліцею - інтернату

Бібліотеки – це скарбниці усіх багатств

людського духу.

Г. Лейбніц

         До  Всеукраїнського Дня бібліотек, який  щорічно відзначається 30 вересня, у бібліотеці ліцею вже традиційним стало проведення «Вересневих зустрічей» з новоприбулими учнями 11 та 36 групи.

          Діти ознайомилися з історією  виникнення бібліотек, найбільшими бібліотеками світу та України, Кодексом читача бібліотеки ліцею, довідковими виданнями, які  можна використовувати  у читальному залі для підготовки до уроків,  розширення свого кругозору.

           У найдавніші часи з`явилися бібліотеки.Найбільшою в стародавньому місті вважалася бібліотека в єгипетському  місті Александрії. Її називали одним із чудес світу.Зберігалося тут близько 700 тисяч книжок.

          Вперше в Україні бібліотеки з`явилися в ІХ столітті при монастирях і церквах.

Перша державна бібліотека була створена  в Києві при Софіївському соборі в 1037 році Ярославом Мудрим. Вона налічувала понад 900 тисяч книг.

           Книги, які виходили з майстерень Софійського собору, стали  основою інших бібліотек, зокрема бібліотеки Печерського монастиря, яка з кінця ХІ століття стала найбільшим центром  культурного життя Київської Русі.

          Під час  монголо-татарського нашестя книги загинули у війнах і пожежах.З тих часів збереглися лічені екземпляри бібліотеки Софії. Серед них Рейнське Євангеліє, яке донька Ярослава  Мудрого Анна  вивезла з Києва до Франції. Остромирове  Євангеліє (1056-1057), Мстиславове Євангеліє ХІІ ст.

          У радянські часи бібліотечна справа стала частиною державною політики.

         Сьогодні в Україні  налічується близько 40 тисяч бібліотек. Серед ведучих  -Національна бібліотека України  імені В. Вернадського, Національна парламентська бібліотека України, Державна бібліотека України для дітей та інші.

          Перший комп`ютер для читачів було встановлено у відділі науки та технології Бібліотеки Конгресу США у квітні 1975 року.

Послугами книгосховищ в Україні користуються 17,5 млн. читачів.  Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку  вічних пам`яток писемності.Переглядів: 548 | Додав: sosli | Рейтинг: 0.0/0
Наверх
2015р. Славутський ліцей © Усі права захищені! З пропозиціями пишіть розробникам